فناوری تولید سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی (Artificial Stone)؛ از ترکیب نمودن دوباره سنگ ها و خرده سنگ های طبیعی با مواد دیگری همچون سیمان و رزین ها ساخته می شود که این فرآیند وزن سنگ مصنوعی را نسبت به سنگ طبیعی کاهش می دهد و نصب سنگ مصنوعی را نیز نسبت به سنگ طبیعی آسان تر می نماید. این ترکیب را در قالب هایی می ریزند که دارای نقش و نگار هایی همانند سنگ طبیعی است. سنگ مصنوعی را نخستین بار، صنعتگر و مخترع بریتانیایی، فردریک رنسام طراحی و ساخته است. تولید سنگ مصنوعی به شیوه نوین، از سال 1960 در کشور ایتالیا آغاز شد.

stone97.jpg
توضیحات

دلیل اصلی ایجاد سنگ مصنوعی حجم محدود استخراج سنگ های طبیعی و محدودیت طرح و رنگ بود که دیگر جوابگو نیازهای جمعیت رو به رشد نبود.

اگرچه مواد اولیه تولید سنگ مصنوعی از اجزای سنگ طبیعی تهیه می‌شود ولی امکان تعیین رنگ و طرح مورد نظر با افزودن رنگدانه‌ها و بکار بردن جنس‌های مختلف در سنگ مصنوعی وجود دارد. امکان بکار گیری اجزای مختلف از جمله قطعات فلزی، دانه‌های فسیلی، قطعات انواع سنگ های قیمتی در ساختار سنگ مصنوعی سبب هر چه زیباتر شدن و منحصر به فرد شدن طرح‌ها و مدل‌های سنگ مصنوعی شده است. همچنین سطوح مختلفی برای سنگ مصنوعی می‌توان ایجاد کرد.

سنگ مصنوعی از ترکیب مجدد سنگ های طبیعی با مواد افزاینده دیگر بدست می‌آیند که به آن وزن کمتری داده و در نتیجه نصب ‌آن سریع‌تر می‌شود. برای آنکه بدانیم سنگ مصنوعی از چه چیز ساخته شده‌است بطور مختصر می‌توان گفت که این سنگ ها از ترکیب سیمان، رزین ها ، پلیمرها، آگرگات‌های سنگ های ضایعاتی و خاک‌های سبک وزن ساخته می‌شوند.

مراحل استخراج سنگ طبیعی

مواد بکار رفته در این سنگ ساختمانی تماما کیفیتی مبتنی بر ملاحظات محیطی و انسانی دارند. ترکیبی که از این راه بدست می‌آید در قالب‌هایی ریخته می‌شود که دارای نقش و نگارهای سنگ طبیعی هستند و به این سنگ ها ظاهری کاملا طبیعی می‌دهد.

قیمت سنگ مصنوعی به مراتب کمتر از سنگ طبیعی است چرا که کارهای دشواری که روی سنگ طبیعی برای رساندن آن به بازار و قابل استفاده کردن آن انجام می‌شود در مورد سنگ مصنوعی انجام نمی شود و در نتیجه دارای وزنی کمتر و ضخامتی کوچکتر هستند که به ما این اجازه را می‌دهد که سه برابر سنگ های طبیعی بتوانیم آن‌ها را بکار گیریم.

علاوه بر این‌, مقاومت ساختاری آن‌ها در فنداسیون‌های خاص, توانایی تحمل بارهای زیاد را به آن‌ها می‌دهد. سنگ مصنوعی در واحد متر مربعی برای قطعات تخت به فروش می‌رسند و بسته بندی آن‌ها در پک های نایلونی انجام می‌شود.

سنگ مصنوعی بعلت داشتن قابلیت تحمل گرمایی می‌تواند در ساخت فضای خارجی شومینه‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. از آنجایی که مواد سازنده این سنگ ها دارای درصدی رس است؛ آن‌ها را در مواجهه با گرما مناسب نموده است. به طور طبیعی این سنگ ساختمانی باید با ملات‌ها یا چسب‌ها بکار گرفته شود.

سنگ مصنوعی به عنوان یکی از انواع سنگ های ساختمانی، بهترین گزینه به عنوان سنگ نما برای نمای سنگ ساختمان است. این سنگ با توجه به قیمت کم نسبت انواع سنگ و نیز طرح و رنگ گسترده‌ای که داراست می‌تواند پاسخگوی هر نوع سلیقه‌ای باشد. سنگ مصنوعی این اجازه را می‌دهد که به خاطر نوع ساخت آن، هر نوع شکل، طرح و رنگ دلخواهی را در آن پیاده سازی نمود.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا نظرات خود را برای ما ارسال کنید تماس با ما