بازاریابی سنگ مصنوعی ساختمانی

منظور از بازاریابی سنگ اینست که بتوانیم سنگ تولیدی را با قیمت مناسب و در زمان و مکان مناسب عرضه کنیم و برنامه ای برای ارائه  مناسب آن داشته باشیم  که شامل موارد زیر است:

  • - محصول یا خدمات      
  • - قیمت
  • - مکان یا توضیح
  • - ترفیع ، ارائه

 


بازاریابی سنگ.jpg
توضیحات
بطور ساده باید به چهارسوال مهم پاسخ دهیم:

  •  آیا سنگی که به مشتری پیشنهاد می دهیم پاسخگوی نیاز خریدار است یا نه ؟
  •  آیا قیمتی که روی سنگ گذاشته ایم  مطلوب و عادلانه است ؟
  •  آیا مشتری در مکان  و به شیوه صحیحی به سنگ ما دسترسی دارد یا نه ؟
  •  آیا نحوه اطلاع رسانی و ارائه سنگ به مشتری مناسب است یا نه ؟

دو نکته مهم در بازاریابی سنگ

1- در بازاریابی سنگ، برای هر مشتری راه کارمخصوص به خودش را انتخاب کنید، یعنی روشی را برای ارتباط با وی برگزینید که احساس راحتی بیشتری می کند اگر او برای استعلام قیمت سنگ به شما پیامک زد شما نیز در پاسخ با پیامک به وی پاسخ دهید و به او اجازه بدهید که از این طریق با شما ارتباط برقرار کند. اگر ارتباط ایمیلی را می پسندند؛ با ایمیل پاسخ بدهید. ولی هرگز پاسخ کسی که با شما تماس می گیرد را با پیامک ندهید. این دقیقا به معنی از دست دادن ارتباط صحیح با مشتری و یکی از مهلک ترین اشتباهات یک بازاریاب سنگ است.

2-در بازاریابی سنگ دقت داشته باشید ، پیامی که قصد دارید برای مشتری خود ارسال کنید هر چقدر دارای جزئیات بیشتری باشد؛ در انتخاب روش ارتباطی نیز می بایست بیشتر دقت کرد. ارتباط های نوشتاری به راحتی اشتباه درک می شوند. در تماس های تلفنی شما از طرز صحبت کردن و تن صدای طرف مقابل می توانید رفتار ها و نگرش های وی را حدس بزنید، در صورتیکه در ارتباط های نوشتاری هرگز چیزی مشابه این را نخواهید دید.

در ارتباط های چهره به چهره نیز شما می توانید زبان بدن و رفتار هایی غیر صحبت کردن را نیز ببینید که هرگز در تماس تلفنی معلوم نخواهند شد و به همین خاطر بود که در ابتدا به بازاریابان سنگ توصیه کردم که دفتر کار خود را ترک کنند و رو در رو به بازاریابی بپردازند.من قصد ندارم که شما را از استفاده از کانال های دیجیتالی منع کنم؛ خود من نیز روزانه از آنها استفاده می کنم. این شبکه ها به کمک ما بازاریابان آمده اند و به ما فرصت استثنایی برای جذب مشتری بیشتر را می دهند ولی این شبکه ها بیشتر برای نگه داشتن مشتریان موجود مناسب می باشند تا جذب مشتری های جدید. مخصوصا زمانیکه موفق شده باشید محموله ای از سنگ به ارزش بیست هزار یورو (83 میلیون تومان) را به یک مشتری بفروشید و به آنها قول خدمات طولانی مدت داده باشید باحفظ ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی به آنها احساس دلگرمی می دهید و شما را در کنار خود احساس می کنند و برای خرید های بعدی، شما اولین گزینه ای هستید که در ذهنشان تداعی می شوید.حفظ ارتباط از طریق کانالهای شبکه اجتماعی و یا تبلیغ در سایت های تخصصی که اطمینان دارید که روزانه افراد متخصص زیادی از آن بازدید می کنند، کمک شایانی جهت افزایش احتمال موفقیت شما در بازاریابی سنگ ایجاد می کند.

اگر با مشتریان معروف و  به نامی سر و کار دارید که روزانه بازاریاب های متعدد سنگ به آنها مراجعه می کنند حتی اگر موفق به فروش سنگ به آنها شده باشید بدون توجه به تکنولوژی های جدید و کانال های برقراری ارتباط دیجیتالی همچون شبکه های اجتماعی و تبلیغات در سایت های اینترنتی پر بازدید در آینده نزدیک، در بین بازاریابان متعدد دیگر فراموش خواهید شد و هیچ تضمینی برای ادامه مراوده شما با این افراد وجود نخواهد داشت. ولی باید توجه داشت که در بازاریابی سنگ تبلیغ در سایتهای تخصصی پر بازدید و شبکه های اجتماعی به تنهایی مثمرثمر نیستند و اگر با مشتریانتان رابطه نزدیک و خوبی دارید؛ با ارتباط های گاه به گاه اما رو در رود می توانید این رابطه را قوت ببخشید که تاثیر بسیار زیادی در موفقیت بازاریابی شما دارد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا نظرات خود را برای ما ارسال کنید تماس با ما