موارد پرکاربرد در چسب سنگ

چسب ها یکی از پرکاربرد ترین ابزار ها در زندگی روزمره ما هستند. هر یک از انواع چسب ها بسته به نوع کاری که با آنها داریم مورد استفاده قرار می گیرند تا نتیجه دلخواهمان را بدهند.
چسب سنگ یک چسب دو جزئی بر پایه پلی استر می باشد که از آن برای نصب سنگ با قیمت مناسب و ارزان استفاده می شود. حتی از این ملات اپوکسی دو جزئی، برای نصب قطعه های سنگین و بزرگ ساختمانی مانند قطعات پیش ساخته بتنی، قطعات بزرگ سرامیک ها و همچنین صفحه های بزرگ فولادی استفاده می شود.
Stone-glue1.jpg
توضیحات

از آنجایی که چسب سنگ دارای مقاومت مکانیکی بسیار زیادی می باشد، در محیط های خورنده بسیار پایدار است برای مثال در حلال های نفتی، اسید ها، گازها، فاضلاب ها و روغن های حیوانی و گیاهی و … حالت خود را حفظ می کند. نکته مهم این است که چسب سنگ در صورتی که خشک شود می تواند در دماهای زیر صفر تا 60+ درجه سانتی گراد مقاومت داشته باشند و تحمل خود را از دست ندهد.
اگر با انواع چسب ها، محصولات و کاربردشان آشنا شوید می توانید خرید مناسب تری داشته باشید، موارد و راهنمایی مصرفشان را بدانید و از نتیجه کار هم رضایت بیشتری به دست بیاورید.

کاربرد چسب سنگ


– چسب سنگ مناسب جهت چسباندن قطعات پیش ساخته بتنی به یکدیگر

– نصب کاشی و سرامیک ضد اسید با استفاده از چسب سنگ

– چسب سنگ مناسب جهت نصب سنگ، سرامیک و آجر روی سطوح شیب دار و راه پله ها

– چسب سنگ منایب جهت اتصال قطعات به سطوح غیر متعارف چون صفحات فایبر گلاس، لوله و تانک

– اتصال فولاد به بتن با استفاده از چسب سنگ

در تمامی موارد فوق آماده سازی و تمیز کردن سطوح پیش از اجرای چسب سنگ اصلی ضروری می باشد.

رنگ چسب سنگ خاکستری سیمانی است .


نحوه استفاده چسب سنگ


سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی ، نظیر گرد و غبار ، چربی ، بقایای رنگ قبلی و هرعاملی که موجب کاهش چسبندگی رنگ به سطح گردد تمیز نمائید.

چسب سنگ به همراه جزء دوم خود (سخت کننده / هاردنر) در داخل یک تیوب جداگانه عرضه میگردد و لازم است که به ازاء هر مقدار چسب سنگ به مقدار ۱٪ از این سخت کننده با آن مخلوط شود تا شروع به سخت شدن کند.

انبارش


• در شرایط مناسب و در درجه حرارت ۵ – ۳۰ درجه سانتی گراد بمدت ۱۲ ماه نگهداری شود.

• دور از دسترس کودکان نگهداری شودرعایت موارد ایمنی و بهداشتی چسب سنگ


• دور از شعله آتش یا منبع حرارت نگهداری شود .

• در صورت تماس با پوست و چشم با آب فراوان شسته شود.

• در هنگام آتش سوزی به منظور اطفاء حریق از آب یا گاز CO2 استفاده گردد.

• بهنگام کاربرد از دستکش استفاده گردد.

مزایای چسب سنگ


چسب سنگ مقاومت خوبی در آب دارد و سرما و گرمای هوا و گذشت زمان تاثیری بر مقاومت آن ندارد.

تغییر حجم چسب سنگ آنقدر ناچیز و نامحسوس میباشد که در مصارف صنعتی جایگاه خاصی پیدا کرده است و صنعتگران جهت پر کردن منافذ قطعات و مدل سازی و غیره از این چسب بهره میبرند.

این چسب قابلیت تراشکاری و سنباده خوری را دارد و مصرف کنندگان قادرند چسب سنگ را قبل از مصرف با رنگ مخلوط کرده تا چسبی با رنگ مورد نیاز خود بدست آورند.

در صورتی که با چسب سنگ قطعه سازی کنید، با همین چسب میتوانید قطعات را به یکدیگر متصل نمایید.

حلالهای ضعیف مانند نفت و گازوئیل نمیتوانند به این چسب بعد از خشک شدن صدمه بزنند از اینرو میتوانید آنرا در مکان های مختلف مورد استفاده قرار دهید البته باید توجه داشته باشید که وجود حلال و هر ماده دیگری در محلهای چسب خورده باعث عدم چسبیدن قطعات خواهد شد.

چسب سنگ به همراه جزء دوم خود (سخت کننده) در داخل یک تیوب جداگانه عرضه میگردد و لازم است که به ازاء هر مقدار چسب سنگ به مقدار ۱٪ از این سخت کننده با آن مخلوط شود تا شروع به سخت شدن کند.

سخت کننده عرضه شده به همراه چسب سنگ با نام (هاردنر) یا (بنزوئیل پراکسید) شناخته شده است و این ماده از بهترین مواد اولیه اروپایی و با آخرین تکنولوژی روز دنیا در جهت کیفیت و محیط زیست تولید شده است که خود باعث کیفیت بخشیدن به چسب سنگ میشود.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا نظرات خود را برای ما ارسال کنید تماس با ما